Nawet nie wiem od czego zacząć. Mimo tego, że blog ten służy do innych celów muszę poruszyć ten temat. ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement czyli międzynarodowe porozumienie dot. walki z naruszeniami własności intelektualnej.


- O całym projekcie




Jeśli nie macie pojęcia na temat tej afery to polecam liznąć ten temat poprzez linki, które podałem na dole wpisu - jednak są one tylko częścią tego co tu się tak naprawdę dzieje, dalej polecam szukać informacji na własną rękę.


Cenzura internetu jaką chcą nam nałożyć jest naruszeniem wolności człowieka, wolności słowa i wolności ogółem. Internet to jedyne miejsce gdzie tak naprawdę możemy poczuć się wolni! ACTA, które ma zostać podpisane w Warszawie 26 stycznia zniszczy internet, bo tego nawet nie można nazwać postojem w progresie.


Wmawiają nam, że chcąc podpisać owy dokument pragną dbać o prawa autorskie, walczyć z piractwem etc. GÓWNO PRAWDA! Bo po pierwsze, piractwa nie da się wyplenić. Nie ważne jak będą się starać piractwo jest nieśmiertelne i mogą je jedynie próbować powstrzymać, jednak ludzie, którzy w tym siedzą zawsze znajdą sposób by nie upaść. Prawa autorskie ? Dajcie spokój ... Robią z nas niewolników systemu próbując wymusić na nas kupowanie płyt, chodzenie do kina by wytwórnie, które zarabiają ciężkie pieniądze na swoich beznadziejnych produkcjach nie upadły. Jakby nie patrzeć w pewien sposób ten dokument dotyczy również mnie, Krzyśka i naszej działalności. Tylko, że my nie czerpiemy z tego w żaden sposób korzyści majątkowych bo nie na tym to polega. Sztuka nie jest na sprzedaż, sztuka potrzebuje by ją doceniono i odwdzięczono się jej twórcom i jej samej.



Gdy ACTA wejdzie w życie nie będziemy mogli nic zrobić samodzielnie. Nasz dostawca internetu będzie zmuszony do informowania odpowiednich służb o tym co robimy w sieci, co czytamy, co oglądamy jak i również co piszemy. Będziemy cały czas pod kontrolą! Wiele stron zostanie zamkniętych, część z nich już została wyłączona z życia. Giganci internetowi stoją po stronie 'Wolnego Internetu', czyli nas samych - internautów. Wikipedia wyłączyła serwis by pokazać swój sprzeciw, zresztą nie tylko oni, było wiele takich stron, których już nie będę tutaj wymieniał. Google zagroziło, że wyłączy swoje usługi jeśli ACTA wejdzie w życie. Poruszcie ten temat, jestem chętny do dyskusji! TUTAJ CHODZI O WAS, to nie jest tak, że ten problem mija kogoś z nas. Nie prawda, to dotyczy każdego z nas, nie jest to głupi żart czy błahostka. RUSZCIE GŁOWĄ





LINKI
Wniosek ACTA


Strona protestu na facebooku


ccemodiary.blogspot.com - Oni również zostaną wyłączeni


Człowiek, który wie co się dzieje - polecam to obejrzeć!


Name:

Komentarze: